מבינה מלאכותית עד בניית קהילות: מה מחכה לנו בתחום ה TA ב 2022?

השנתיים האחרונות ללא ספק, שינו את הדרך שבה כולנו מתנהלים ועובדים. ואם יש מסר אחד שלקחנו מהם זה שגמישות וכושר הסתגלות מהיר לשינויים הם שני מרכיבים קרדינליים להישרדות.

נו מה חדש? תשאלו. הרי כשחוקי המשחק משתנים, אין לנו ברירה אלא להסתגל. כל זה נכון, ועדיין בתחום הגיוס אנחנו מרגישים את זה ביתר שאת. ב – No time זינקנו מאפס למאה, ואנחנו נאלצים לבצע פנייה חדה ובלתי מתוכננת, שמחייבת אותנו להיפרד משיטות עבודה מוכרות ומוכחות לטובת אסטרטגיות גיוס ומודלים חדשים.

עכשיו כש 2022 כבר ממש מעבר לפינה, ריכזנו כמה מהמגמות הבולטות שיאפיינו אותה בתחום רכישת כישרונות.  מה להוסיף לרשימת סדרי העדיפויות? למה כדאי להתכונן? ואיך הטכנולוגיה תשאיר את חותמה על תהליך העבודה שלנו השנה? בואו נקבל הצצה:

בינה מלאכותית (AI) בשירות הגיוס

על בינה מלאכותית מדברים לא מעט זמן, אבל ב 2022 השימוש בה עתיד לתפוס מקום משמעותי בהרבה. אחת המגמות הבולטות הצפויות השנה היא חדירה מואצת של מערכות סינון קורות חיים שמבוססות על בינה מלאכותית.  מדובר במערכות שהופכות עבודה ידנית סיזיפית ומייגעת לתהליך יעיל פרודוקטיבי ומדויק במיוחד. הטכנולוגיות הקיימות יודעות לזהות את התכונות הרצויות לנו מהמועמדים ומאפשרות לנו להשוות בין המועמדים לפי כישרון, ניסיון ופוטנציאל תוך אלימינציה של פרטים טכניים פחות רלוונטיים שעלולים לייצר הטיה וטעויות.

צלילה לעומק ה EVP

2021 הייתה השנה של מיתוג מעסיק. ככל שהתחרות על כישרונות גברה, מעסיקים הבינו את חשיבות האופן שבו הן המועמדים והן העובדים הקיימים תופסים אותם.  אז עכשיו כולם מאמצים את המושג "מיתוג מעסיק", אבל מונחים כלליים מאבדים משמעות.

בשנת 2022, אנו צפויים לראות מהלכים לפיתוח EVP כפי שלא היו כאן מעולם. מעסיקים יצטרכו לצלול לעומק התרבות הארגונית שלהם ולהחליט לא רק מה מייחד אותה, אלא גם מה סוג המועמדים שיכולים לשגשג אצלם, ולהתאים להם מסרים שיהדהדו רגשית.

ניהול קהילת כישרונות כאמצעי תקשורת

אם עדיין לא בניתם קהילה של טאלנטים, אנחנו ממליצים להתחיל לטפח אחת. השתמשו בניוזלטרים, לינקדאין, אינסטרגם, טיקטוק, דפי פייסבוק ואתר חברה מזמין ואטרקטיבי – יעזרו לכם לבנות רשת של אנשים שיהיה קל וזמין לגשת ולשלוף בזמן הנכון. בשונה ממאגר הכישרונות שכולנו מכירים, קהילה היא מרחב חי, נושם ובועט. מקום שיש בו התרחשות, שזורם בו מידע, שאנשים משתפים בו ידע ותוכן רלוונטי. נהלו קהילה משלכם ותופתעו לגלות עד כמה בסופו של דבר היא עוזרת לתהליכי גיוס אפקטיביים ומייצרת לכם טאלנטים יקרי ערך עבור משרות עתידיות. נכון, זה משחק לטווח ארוך, שדורש עבודה קשה, אבל משתלמת! תשתית ענפה של מועמדים רלוונטיים תעזור לקצור את הפירות העסיסיים ביותר.

גיוס מרחוק  (וגיוס אסינכרוני שמוטל בספק)

מה שהתחיל ככורח מציאות בעיצומה של מגפה הקורונה, עתיד ב-2022 להפוך לשיטת עבודה כמעט סטנדרטית. אחרי שגילינו את היתרונות המופלאים של עבודה היברידי, אנחנו מבינים שגם תהליכי TA יכולים להתנהל מרחוק על ידי מינוף כלים לתקשורת אונליין ולגיוס דיגיטלי. בקשה להגשת מועמדות, סדנאות, הערכות וראיונות – כולם צריכים להיות נגישים אונליין כדי שהמועמדים יוכלו להתרשם או להשתתף בהם מהבית. אם עדיין לא נערכתם לכך תשתיתית כדאי להתחיל, ויפה שעה אחת קודם.  תגלו שיותר ויותר מועמדים מעדיפים את סגנון הגיוס הווירטואלי, מכיוון שהוא גוזל פחות זמן וחוסך הוצאות נסיעות, זמן ואנרגיה.

אחת ההתפתחויות האחרונות של גיוס מרחוק הוא מודל הגיוס האסינכרוני שהצלחתו יש לומר עדיין מוטלת בספק גדול. למי שטרם נתקל במושג, מדובר בראיונות וידאו מוקלטים מראש, צ'אט שונה מצ'אט בזמן אמת,  מבחן ביתי הכולל משוב, סרטון קבלת פנים למועמדים ועוד. השיטה הזו לא בהכרח מתאימה לכל סוגי המשרות והתפקידים, ועד כה מרבית הביקורות לגביה היו שחסרונותיה עולים בהרבה על היתרונות המידיים שהיא מביאה בצידה (החל בחיסכון כספי ובקיצור זמני גיוס). מסתבר ששיתוף הפעולה מצד מועמדים הוא נמוך מאוד, שלא לדבר על אבדן מרכיבים חשובים שקיימים רק בראיון סינכרוני בין שמרחוק ובין שפנים אל פנים.

דאטה מכל הסוגים (People Analytics)

נכון. כולם מדברים על דאטה, ועדיין לא כולם יודעים לעשות בה מה שימוש נכון ויעיל, אם בכלל. אנחנו מעריכים ש 2022 עומדת להיות שנת המפנה בהיבט הזה, ותחום People Analytics  יתפוס תאוצה גדולה יותר. לאור העובדה שארגונים רבים מגייסים בנפחים גדולים (שלא לומר עצומים), הרי שאיסוף מידע, ניתוח מגמות וזיהוי דפוסים שמאפשרים ניבוי הצלחה בגיוס וקבלת החלטות מבוססות-נתונים הופכים לשחקני מפתח השנה, ויש לנו הרבה מה לתרום בנושא.

הצעות ערך ייחודיות והטבות גמישות

שכר גבוה ומקום עבודה קרוב לבית, מה לעשות, כבר לא מספיקים כדי למשוך ולשמר כישרונות. מועמדים שמעריכים את עצמם מחפשים מקום עבודה מכיל, מספק ורב גוני.   2022 תהייה שנה שבה אנחנו מצפים לראות יותר ויותר סלי הטבות ייחודיים ומלאי יצירתיות. זה הזמן אם כן להתחיל לחשוב אחרת ולהרחיב את סל ההטבות המסורתי בסל מגוון, גמיש עם הצעות ערך חדשניות ומעוררות השראה, החל בזמני חופשה גמישים, דרך מענקים ייחודיים ועד תוכניות פיתוח וצמיחה מעניינות.

לסיכום, אם אתם רוצים לשמור על יתרון תחרותי בעולם הגיוס ב 2022 שמרו על  גמישות, אמצו טכנולוגיות חדשניות, השתמשו נכון בדאטה והציעו ערך ייחודי. עכשיו כל מה שנשאר זה להפשיל שרוולים, למצוא את האנשים המתאימים 😊.

דברו איתנו ותיהנו מהדור הבא של שירותי גיוס טכנולוגי.

 

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

צרו קשר

הכניסו פרטים וניצור קשר בהקדם...